Büyük Adam Küçük Aşk (fragman)

12.627 kez izlendi

Filmin konusu

Küçük bir Kürt kız, fakir bir akrabası tarafından genç bir kadın avukatın yanına bırakılır. Avukatın evinde, bölücü örgüt üyesi iki kişi de kalmaktadır. Polisin baskını sonucu avukat ve beraberindekiler ölür, ancak küçük kız mucizevi şekilde polisler tarafından farkedilmeksizin daireden çıkmayı ve komşuya ulaşmayı başarır. Komşu, cumhuriyet ilkelerine kökten bağlı bir emekli hakimdir ve kısa süre önce eşini yitirmiştir. Hakimin temizlikçisi de Kürt'tür ve onun çevirmenliği sayesinde kızın durumu kısmen anlaşılır. Onu polise teslim etmeye gönülleri el vermeyince, biri Türkçe, diğeri ise Kürtçe bilmeyen; aralarında ise büyük bir yaş farkı bulunan bu iki insan aynı evde kalmaya başlar.

Büyük Adam Küçük Aşk'ın, iletişimsizlikten doğan kendine has bir mizahı ve dramı var. Kürt sorunu üzerine çekilmiş Türk filmleri içinde en net mesaja da sahip olan yapım, bu yılın Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film, en iyi yardımcı kadın oyuncu ve en iyi senaryo dallarında ödül alırken, minik yıldızı Dilan Erçetin'e de jüri özel ödülü kazandırdı.

Filmin senaristi ve yönetmeni Handan İpekçi'yle yaptığımız söyleşi burada. Büyük Adam, Küçük Aşk'la ilgili eleştiri yazısı içinse tıklayın.

Büyük Adam Küçük Aşk - Büyük Adam Küçük Aşk

Kategori: Fragmanlar Etiketler: fragman, fragman izle, büyük adam küçük aşk 03.02.2011 tarihinde eklendi

Sayfa:1 / 104 (Toplam: 2476)1234567>>>
 

en çok izlenenler

    MOBİL'DE MYNET SİNEMA